72404453_1604112603059215_20969724574821
76726085_2406490176334159_24472910827282

אודות

"עוגן" הוקמה על ידי חני לורנצי-אורן ועינב יולביץ', שתי פסיכולוגיות קליניות, במטרה להעלות מודעות לזיהוי והתמודדות עם התעללות נרקיסיסטית/פסיכופתית.

התעללות נרקיסיסטית/פסיכופתית הינה התעללות שנעדרה עד השנים האחרונות מהשיח הטיפולי המרכזי ומהשיח בכלל. זאת למרות שהתעמרות מסוג זה פוגעת פגיעה משמעותית בקורבנותיה מבחינה נפשית, פיזית ותפקודית ואף על פי שישנן עדויות רבות לתופעה וכתבים מקצועיים בנושא. 

בשנים האחרונות עולה ומגיע לקדמת הבמה גוף ידע רחב בעולם בנוגע להתעללות נרקיסיסטית/פסיכופתית והשלכותיה על הנפגעים/ות. לנוכח הבנתנו כי אין כיום מספיק מידע נגיש בעברית למטפלים/ות ונפגעים/ות, הקמנו את "עוגן" במטרה להעלות מודעות בנוגע להתעללות שפוגעת אנושות בחייהם של רבים.

מאז הקמת היוזמה הגיעו לעוגן עשרות אלפי פניות מנפגעות/ים וכן פניות רבות ממטפלות/ים המבקשות/ים ללמוד את הנושא ומאנשים המבקשים להתנדב. בעקבות כך גייסנו מספר מתנדבות/ים הנותנות/ים מענה ראשוני, ומפנות/ים במידת הצורך למידע ולהמשך טיפול. כמו כן, אנו מכשירות מטפלות/ים מוסמכות/ים לטיפול בנפגעי/ות התעללות נרקיסיסטית/פסיכופתית בקורסים שלנו, בהרצאות לצוותי מטפלות/ים ובהדרכות אישיות למטפלות/ים מכל הארץ. בנוסף אנו עוסקות בהעלאת מודעות לנושא באמצעי התקשורת השונים המיועדים לקהל הרחב ולמטפלים. 

במקרים של התעללות נרקיסיסטית/פסיכופתית ידע יכול להציל חיים ולשפר את איכות החיים ועל כן ניתן למצוא באתר מאמרים מקצועיים. כמו כן ניתן למצוא המלצות על אנשי טיפול המכירים את התחום, סיפורים אישיים של נפגעות/ים, המלצות על ספרים ואתרים רלוונטים, מידע בנוגע להכשרת מטפלים ועוד.

המתנדבות/ים שלנו:

ג'ויס תמר 

נדב ליטבק

ערן לשם 

יעל שלזינגר - מתמחה בפסיכולוגיה קלינית

לילך קורן - פסיכולוגית קלינית מומחית

ד"ר הדס הרמתי - פסיכותרפיסטית ומרצה באקדמיה

איה בראשי מאירוביץ' - פסיכולוגית קלינית מומחית

הגר פלד - פסיכולוגית בהתמחות התפתחותית

מתנדבות ומתנדבים נוספים ביקשו להישאר בעילום שם

ניתן לפנות אלינו במייל ogen7733@gmail.com

למידע נוסף לגבי מהי התעללות נרקיסיסטית פסיכופתית 

מטרתנו הינה העלאת מודעות. המידע באתר אינו מהווה תחליף לטיפול או ידע משפטי, פנייה לאנשי מקצוע הינה באחריות הפונה בלבד 

כל הזכויות שמורות לעוגן - פסיכולוגיות למען נפגעי/ות התעללות נרקיסיסטית פסיכופתית

ogen7733@gmail.com ניתן לפנות אלינו במייל